Jak powstają kawy w saszetkach?

Saszetki z kawą to gwarancja, że każda filiżanka kawy zawsze smakuje dokładnie tak samo: ma taką samą moc, smak i aromat. Dzieje się tak dzięki idealnie odmierzonej ilości kawy mielonej – 7 gram w każdej saszetce. 

Saszetki mają okrągły kształt, a ich średnica wynosi 72 mm i są niczym innym jak ekologiczną bibułą filtracyjną wypełnioną zmieloną odpowiednio kawą.

 

Gwarancja jakości

Saszetki z kawą to gwarancja, że każda filiżanka kawy zawsze smakuje dokładnie tak samo: ma taką samą moc, smak i aromat. Dzieje się tak dzięki idealnie odmierzonej ilości kawy mielonej – 7 gram w każdej saszetce. Poza doborem odpowiedniej ilości ziaren, każdy wariant posiada odrębną procedurę palenia i wyprażania.

Najlepsze ziarna kawy pochodzą ze starannie wyselekcjonowanych plantacji z Ameryki Południowej i Środkowej, Afryki, Azji i Oceanii. Wszystkie dostarczone do fabryk ziarna podlegają specjalnej kontroli jakości.

 

(eko)Logiczne rozwiązanie

Saszetki mają okrągły kształt, a ich średnica wynosi 72 mm. Wykonane są z ekologicznej bibuły filtracyjnej i wypełnione odpowiednio zmieloną kawą.

Saszetki przeznaczone są do używania w specjalnych ekspresach ciśnieniowych. CafePads.pl rekomenduje ekspresy Philips Senseo. System do parzenia kawy w saszetkach Senseo powstał w 2001 r. dzięki współpracy dwóch holenderskich firm: Philips i Douwe Egberts. Szybko zyskał popularność w Europie i w Stanach Zjednoczonych. Ekspresy Philips Senseo cechuje niskie, w porównaniu do rozwiązań innych producentów, ciśnienie, które wynosi tylko 1 bar i pozwala przyrządzić smaczną kawę z delikatną pianką. Temat ekspresów postaramy się poruszyć szczegółowo w kolejnych wpisach w CafeBlogu.

 

Warianty smakowe Senseo

Oprócz klasycznych wariantów kaw w saszetkach (Classic, Mild, Mocca Gourmet, Strong, Extra Strong, Decaf, Espresso, Guten Morgen), różniących się od siebie mocą, stopniem palenia, aromatem i smakiem, gdzie jedynym składnikiem jest kawa mielona, producenci oferują także warianty smakowe i mleczne (np. waniliowe i karmelowe oraz mleczne: czekoladowe, karmelowe, waniliowe, itp.), mające w swoim składzie mleko w proszku i/lub aromaty.

Oferta dostępności kaw w saszetkach na rynku jest większa i można dokonać zakupów u innych producentów, takich jak: Tchibo, Dallmayr, Kanis Gunnink, Jacobs, Moreno, Douwe Egberts, G'woon, Perla, Melitta i inne.

 

Infografika - od ziarenka do saszetki

 

 

Ciekawe
4 lat temu
Twoja opinia
Ciekawy artykuł i infografika
Pokaż więcej
0 z 0 klientów uznało tę opinię za pomocną